Eğitim Anlayışımız

Çocuğunuzun, duygu ve düşüncelerini özgürce ifade edebilen, girişimci ve araştırıcı, öz denetimini sağlayabilen, kendisinin ve başkasının haklarına saygılı, yeteneklerini kullanma becerisine ve kültür değerlerine sahip, ruhsal ve bedensel özellikler yönünden sağlıklı bireyler olarak yetişmesi nitelikli bir eğitimden geçmesiyle mümkün olacaktır.

Bir eğitim programı, çocuğun gelişimini bütün olarak hedeflemeli ve tüm ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayabilmelidir. Pozitifleri arttırmalı, negatifleri ise azaltmalıdır.

İyi Bir Eğitimi Belirleyen Etkenler Nelerdir?

Fiziksel Standartlar; okul öncesi dönem gelişimin en hızlı olduğu ve çevreden en çok etkilendikleri bir süreçtir. İyi düzenlenmiş ve zengin uyarıcılarla donatılmış bir etkin öğrenme ortamı sağlanmalıdır. Eğitsel araç-gereçlerin çeşitliliği, kullanışlılığı, güvenli oluşu çok önemlidir. Yeterli, sağlıklı iç-dış mekan oyun alanları olmalıdır.

Eğitim Programı ve Modeli; gelişim bir bütündür. Çocuğun tüm gelişim alanlarını kapsayan, öğrenci merkezli yaşa ve gelişim düzeylerine uygun, bireysel farklılıkları göz önünde bulunduran, basitten zora doğru aşamalı, proje çalışmalarını destekleyen ve çocuklardaki davranışların içselleşmesini sağlayan nitelikte bir program uygulanmalıdır.

Öğretmen Niteliği; geniş bir dünya görüşü ve genel kültür bilgisine sahip olmak, güler yüzlü, uyumlu, anlayışlı, sabırlı, bilgili olmak, liderlik yapabilmek, güvenilir ve dürüst karakterli olmak, meslekî yönden yeterli bilgi sahibi olmak, öz güven sahibi olmak, işini sevmek ve işine bağlı olmak, işbirliğine açık olmak, objektif olmak, peşin hükümsüz ve adil olmak, yeniliklere açık, esnek, aktif ve araştırıcı olmak, anlaşılır, akıcı ve güzel konuşabilmek, düzenli, temiz, giyimi ve görünümüyle güzel, tavırları hoş olmak.

Aile Rehberliği; ailenin, çocuğun ilk ve doğal eğiticisi olması nedeniyle eğitim sürecine aktif katılımı sağlanmalıdır. Aile katılım etkinlikleri sayesinde, aileler çocuklarına doğru davranışı nasıl öğreteceklerini, çocuklarıyla nasıl etkili iletişim kurabileceklerini, çocuklarının okulda öğrendiklerini nasıl destekleyeceklerini öğreneceklerdir. Nitelikli eğitim hizmetleri ve aile katılımı, çocukta istenilen kalıcı davranış değişikliklerini sağlayacaktır.

OKUL ÖNCESİ DÖNEM NEDEN GEREKLİ?

 1. Sosyal İlişkileri Geliştiriyor.
 2. Okul Öncesi Eğitim Gören Çocuk Eğitim Hayatı Boyunca Fiziksel Açıdan Da Geri Kalmamış Hatta İlerlemiş Olur.
 3. Okul Öncesi Eğitim Çocuğun Öz güven Kazanmasına Yardımcı Olur.
 4. Okul Öncesi Bireyin Yeteneklerini Keşif Dönemidir.
 5. Okul Öncesi Dil Gelişimini Destekler, Hızlandırır ve Kendisini İfade Etmesini Sağlar.
 6. Çocukta Zekâ Gelişiminin %70’lik kısmı 7 Yaşına Kadar Tamamlanır ve Öğrenme Becerisi Okul Öncesini Kapsayan Dönemdeki Yaşlarda Gelişir. Bu sebepten Okul Öncesi Dönemdeki Eğitim Kalıcılık Sağlar.
 7. Çocuğun İlişki Kurmayı Öğrenmesi, Sosyalleşmesi, Paylaşmayı Öğrenmesi ve Grup Etkinliklerine Katılmasına Katkı Sağlar.
 8. Bu Dönemde Ailede, ya da Çevrede verilen Yanlış Eğitim Sonucunda önüne Geçilmeyen Sorunlar Yaşatır ve Çocuğun Tüm Hayatını Olumsuz Etkileyebilir.
 9. Okul Öncesi Eğitimde Çocuk Edindiği Arkadaşlar ile Sosyalleşir Farklı Kültür ve Aileden Gelen Arkadaşı İle Bütünleşir. İletişim Kurmayı Sağlar. Farklılıklara Saygı Duymayı Benimser.
 10. Anaokulu ve Okul Öncesinde Hazırlanan Çocuk, İlkokulda Daha Başarılı Olur.
 11. Çocuklarımızın geleceğe güvenle bakabilmeleri için hiçbir detayın atlanmadığı anaokulumuzda, çocuklarınızı güvenle teslim edebileceğiniz profesyonel kadromuzla hizmet veriyoruz.
 12. Okulumuzda öğrencinin sağlığının olumsuz yönde etkilenmemesi için temizlik ve hijyen önceliğimizdir.
 13. Okulumuzun iç ve dış dizaynı çocukların güvenli bir ortamda nitelikli bir eğitim almaları için maksimum hassasiyetle inşa edilmiştir.
 14. Okulumuzda, çocuklar yaş ve gelişim seviyelerine göre yerleştirirler. Ezberci bir eğitimden uzak kalınarak öğrenmeyi öğreterek hayat boyu fayda sağlayacak temellerin atılması amacımızdır.
 15. Eğitim Sistemimiz Milli Eğitim Bakanlığı’nın Okul Öncesi Eğitim Programına ek olarak, Dünyada geçerliliği Kanıtlanmış Eğitim yaklaşımlarıyla zenginleştirilmiş her yaş grubuna her yaş grubuna özel olarak hazırlanan özel bir programdır. Uygulamalarda bireysel farklılıklar mutlaka göz önünde bulundurulur.
 16. Bütün Bunları Yapmayı planlayan okulumuz Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına Bağlıdır.
Sevgilerimizle
Sohbete Başla
Merhaba,

Size Nasıl yardımcı olabiliriz ?