Hizmet Standartımız

Beslenme – Sağlık – Temizlik
Bu dönemdeki dengeli ve sağlıklı beslenme ileriki yıllar içinde beslenme alışkanlıklarının temelini oluşturur. Dengeli beslenen, çocukların gelişimleri hızlı olur, çok çabuk hasta olmazlar, hastalıklara karşı vücut dirençleri güçlüdür, diş çürüklükleri azdır ve beyin gelişimleri olumlu etkilenir.

Mönülerimiz, diyetisyen kontrolünde olup; protein, karbonhidrat, sebze, meyve ve süt grubu dengesine göre çocuklarımızın günlük kalori ihtiyaçlarına göre hazırlanmaktadır. Aylık mönümüz, velilerimize e-mail yoluyla gönderilmektedir.Çocuklarımız, sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün yemek yemektedirler. Yemeklerimiz aşçımız tarafından kurumumuzda pişirilmekte, mönüler, çocukların iştah ve damak zevkleri göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır.

Organik ürünlerin tüketilmesine dikkat edilmekte; reçel, turşu, meyve suyu, dolma biber, taze fasulye, bezelye vs. gibi kış hazırlıkları kurum mutfağımızda gerçekleşir. Hiçbir şekilde, konserve, gıda boyası, konsantre, asitli içecek gibi katkı maddeli ürünler tüketilmemektedir. Pişirilen yemeklerden test yapılabilmesi için numune bırakılmaktadır.

Aşçımız, işlerini mutfak alanı için özel kıyafeti, bone ve eldivenlerini giyerek gerçekleştirmektedir.

Çocukların sağlıklı olmaları için, sık sık eller yemekten önce, yemekten sonra, tuvaleti kullandıktan sonra, etkinliklerden sonra yıkanır. Yemekten sonra dişler fırçalanır. Sofrada uyulması gerekli olan görgü ve nezaket gibi davranış kuralları, sorumluluk alma, yardımlaşma, işbirliği-dayanışma gibi becerilerin kazanımı da önemli olduğu için, sofra hazırlama, sofra kaldırma vs. gibi konularda drama çalışması yapılmaktadır. Öğretmenlerimiz de çocuklar ile beraber yemek yemekte ve bu konularda çocuklarımıza model olmaktadırlar.

Temizlik görevlimiz tarafından, fiziksel ortamlarımız, oyuncaklar, minderler, temizlenmekte ve belirli sürelerde dezenfekte edilmektedir.

İçme suyumuz, ters osmoz yöntemiyle arıtılarak, kaliteli suya dönüştürülmektedir.

Revirimiz tam donanımlıdır. Her çocuk için, boy, kilo, sağlık durumu sağlık formu ile kayıt altındadır.

Fiziksel Ortam ve Materyal
Kurumumuz, sanat etkinlikleri sınıfı, bilgisayar sınıfı, laboratuar sınıfı, oyun merkezi, uyku odası, müzik odası, revir, yemek odası, lavabo gibi ortamlardan oluşmaktadır.

Eğitim ortamları çocukların yapacakları etkinliklere göre düzenlenmiş olup, çocukların gelişim özelliklerine uygun, güvenli, uyarıcı ve farklı becerileri destekleyecek çeşitliliğe sahiptir. Çocukların gelişim özelliklerine uygun, güvenli, uyarıcı, farklı becerileri destekleyen, zengin bir öğrenme ortamına sahiptir. Sınıflar aydınlıktır. Her çocuk için kişisel eşyasını kaldırabileceği bir dolap sağlanmış, bu dolaplar ve kişisel eşyalar etiketlenmiştir.

Bahçemiz, çocukların temiz hava alabilecekleri, enerjilerini atabilecekleri, eğlenerek-öğrenerek oyun oynadıkları bahçe grubu oyuncakları ile donatılmıştır.

Güvenlik
Merdivenlerde tutunma barları çocukların boylarına uygun, kolay temizlenebilir malzemeden seçilmiştir.
Sınıflardaki pencerelere haşerelerden korunmak için koruyucu tel yapılmıştır.
Gaz alarm sistemi kuruludur.
Acil durumlar için gerekli telefon numaraları herkesin ulaşabileceği bir yerde bulunmaktadır.
Okul içerisinde bütün güvenlik önlemleri alınmış (prizler kaplı, sınıftaki dolaplar, bahçedeki oyuncaklar güvenli vb.)
Okul girişinde, giriş/çıkışları kontrol eden bir görevli bulunmaktadır.
Duman uyarı cihazı ve yangın merdiveni bulunmaktadır.
Çocuklar velileri tarafından belirlenen kişiler dışında kimseye teslim edilmemektedir.

Servis
Servis araçları kurumumuza ait olup, okul servis yönetmelikleri standartlarına uygundur. Servis araçlarımızda, görevli servis öğretmenimiz bulunmaktadır.

Sevgilerimizle
Sohbete Başla
Merhaba,

Size Nasıl yardımcı olabiliriz ?